Wielkie Starcie na Horyzoncie? Iga Świątek i Jessica Pegula Mogą Spotkać Się Już w Ćwierćfinale US Open 2024

Przejdź do pełnej wersji artykułu
Tenis
Wielki Szlem
Iga Świątek – Jessica Pegula w 1/4 finału US Open. Kiedy kolejny występ Polki? O której godzinie mecz w środę 7.9.2022?
TVPSPORT.PL / 2022-09-07 16:10
US Open: kiedy gra mecz Iga Świątek. O której mecz Świątek – Pegula? (07.09.2022)
Iga Świątek zagra pierwszy raz w meczu ćwierćfinałowym w US Open. Rywalkę

pokonała już w tym roku dwa razy (fot.

Getty Images)
Nie było łatwo, ale się udało. Iga Świątek po raz pierwszy w karierze wystąpi w ćwierćfinale wielkoszlemowego US Open. O najlepszą czwórkę zmierzy się z tenisistką, którą pokonała właśnie w tej fazie podczas tegorocznego Rolanda Garrosa. Kiedy mecz Świątek – Jessica Pegula? Znamy potencjalną godzinę rozpoczęcia pojedynku. Polscy kibice znów muszą przygotować się na nocne wspieranie liderki rankingu. Wiemy też, z kim zagra w razie zwycięstwa.

Po zwycięstwach bez straty seta z Jasmine Paolini, Sloane Stephens oraz Lauren Davis, czwarte spotkanie okazało się zdecydowanie najtrudniejsze dla liderki światowego rankingu. Jule Niemeier udowodniła, że należy się jej miejsce w TOP 100 na świecie. Ćwierćfinalistka Wimbledonu wygrała pierwszego seta 6:2. W drugim szybko przełamała faworytkę.

Potem do głosu doszła już Polka, chociaż była tego dnia daleko od swojej najwyższej formy. Po zaciętej walce okazała się lepsza, zwyciężając w blisko dwie i pół godziny 2:6, 6:4, 6:0. I zameldowała się w najlepszej ósemce. W ćwierćfinale po raz trzeci w tym turnieju zagra z zawodniczką gospodarzy.

Jessica Pegula także po raz trzeci w sezonie wystąpi w ćwierćfinale turnieju najwyższej rangi. Dotąd nie udało jej się przebrnąć tej fazy w Wielkim Szlemie. 28-latka większe sukcesy odnosiła w grze deblowej. W singlu wygrała tylko jeden turniej – w 2019 roku w Waszyngtonie.

Dzięki solidnej formie jest obecnie ósma w rankingu WTA. W tej imprezie pokonała już Viktoriję Golubic, Aliaksandrę Sasnowicz, Yue Yuan oraz Czeszkę Petrę Kvitovą. Zwyciężczynie Wimbledonu ograła w ćwierćfinale (6:3, 6:2).

Iga Świątek – Jessica Pegula. O której mecz? Relacja na żywo w TVPSPORT.PL (08.09.2022)

O której godzinie początek pojedynku? Mecz Świątek vs Pegula zacznie się tuż po 1:00 w nocy z środy na czwartek naszego czasu na Arthur Ashe Stadium, czyli najważniejszym korcie. Relacja tekstowa na żywo na stronie TVPSPORT.PL. Na zwyciężczynie czeka już Aryna Sabalenka, która wyeliminowała Karolinę Pliskovą. Drugą parę półfinałową tworzą Caroline Garcia oraz Ons Jabeur.

Świątek z Pegulą zmierzą się po raz czwarty. Amerykanka, która jest córką miliardera będącego właścicielem klubów NFL i NHL, wygrała ich pierwszy pojedynek trzy lata temu. Polka była lepsza dwukrotnie w tym roku – w dwóch setach w Miami oraz w ćwierćfinale French Open.