Trener Barcelony wskazał bohatera. “Nigdy nie miałem takiego piłkarza

Barcelona rozgromiła Bayern Monachium 4:1 w środowy hicie Ligi Mistrzów. Bohaterem klubu ze stolicy Katalonii był Raphinha, który ustrzelił w tym meczu hattricka. Po końcowym gwizdku sędziego ciepłych słów pod adresem Brazylijczyka nie szczędził Hansi Flick. Trener hiszpańskiego klubu stwierdził nawet, że “nigdy w żadnej ze swoich drużyn nie miał takiego zawodnika”.

Pierwsza bramka w środowym hicie Ligi Mistrzów padła już w 1. minucie spotkania. W sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem doskonale spisał się Raphinha. Szybko okazało się, że tego dnia Brazylijczyk miał wielki apetyty na bramki.

W pierwszej połowie tuż przed zejściem do szatni dołożył jeszcze jedno trafienie. Hattricka udało mu się skompletować w mniej niż godzinę. Po końcowym gwizdku sędziego piłkarz Barcelony został oczywiście wybrany zawodnikiem meczu. Zachwalał go także Hansi Flick.

Bohater Barcelony. Był najlepszy w meczu z Bayernem
“Nigdy nie miałem w żadnej ze swoich drużyn takiego zawodnika jak Raphinha. Daje z siebie wszystko. On wkłada w to całe serce. Z piłką i bez niej jest bardzo dobry, zawsze zaczyna pressing i wykańcza nasze szanse. Zawsze jest uśmiechnięty” — powiedział niemiecki trener na temat Brazylijczyka.

Po efektownym zwycięstwie Barcelona zajmuje 10. miejsce w tabeli fazy ligowej Ligi Mistrzów. Na koncie ma sześć punktów i do liderującej Aston Villi traci trzy oczka. Bayern zajmuje z kolei dopiero 23. lokatę. Niemiecka drużyna zgromadziła do tej pory tylko trzy punkty.