CELEBRITY

Robert Lewandowski z hat-trickiem. Galaktyczny mecz napastnika Barcelony

Published

on

Robert Lewandowski potrzebował zaledwie 32 minut, by skompletować hat-trick w meczu z Deportivo Alaves. Jego Barcelona w 9. kolejce hiszpańskiej LaLiga wygrała na wyjeździe 3:0. Natomiast Wojciech Szczęsny nie zmieścił się w kadrze katalońskiego klubu na to spotkanie.
Lewandowski superstar!
Szczęsny został w domu
Barcelona liderem LaLiga
To był galaktyczny występ Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski od początku sezonu jest w wybornej formie. Do siatki rywali trafia jak na zawołanie. Swoją wysoką dyspozycję strzelecką potwierdził w pojedynku z Alaves.

Barcelona była zdecydowanym faworytem spotkania i na pokazanie swojej wyższości nad gospodarzami nie kazała długo czekać.

Już w 7. minucie Lewandowski pierwszy raz w tym meczu trafił do siatki i dał prowadzenie Katalończykom. 36-letni napastnik wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową pokonał bramkarza rywali.

To był dopiero początek popisów Lewandowskiego. Najlepszy polski piłkarz w 22. minucie drugi raz wpisał się na listę strzelców. Tym razem reprezentant naszego kraju z bliska umieścił piłkę w pustej bramce.

Dziesięć minut później Barcelona prowadziła już 3:0, a Lewandowski skompletował hat-tricka. Lider klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Znalazł się w sytuacji sam na sam i mimo ostrego kąta precyzyjnym uderzeniem trafił tuż przy słupku.