CELEBRITY

Polka zagrała tylko dwa mecze i wygrała turniej WTA!

Published

on

Piter i Stollar notują naprawdę dobre lato. 20 lipca wygrały turniej WTA w Budapeszcie. Obroniły tam zdobyty rok temu tytuł, a w finale były lepsze od Anny Daniliny z Kazachstanu i Rosjanki Iriny Chromaczowej. Na rozgrywanym na początku sierpnia turnieju ITF w Sewilli również doszły do finału. Tam były lepsze od Angeliki Moratelli i Sabriny Santamarii. Teraz razem wystartowały w Guadalajarze.

Niecodzienny triumf Piter i Stollar. Dwa mecze wystarczyły do zwycięstwa w turnieju WTA

W Meksyku obie zawodniczki nie miały zbyt wielu okazji do wspólnej gry. Turniej zaczęły od ćwierćfinału, w którym pokonały parę Kimberly Birrell/Alexandra Eala 6:4, 6:4. I to był ich ostatni mecz na tych zawodach przed starciem finałowym. Wszystko przez to, że duet Emina Bektas/Aleksandra Krunić, z którymi miały zagrać w półfinale, nie pojawiły się na korcie. Tym samym Piter i Stollar wygrały przez walkowera.

W finale grały z Angeliką Moratelli oraz Sabriną Santamarią – zawodniczkami, które pokonały na początku sierpnia w Sewilli. Ponownie to polsko-węgierski duet był lepszy, choć nie obyło się bez problemów. W pierwszym secie Piter i Stollar przegrały swój serwis przy wyniku 2:2, ale na szczęście udało im się odrobić tę stratę. Na sam koniec seta przełamały jeszcze rywalki i ostatecznie zwyciężyły 6:4.

Bardzo zacięty był drugi set, który Polka i Węgierka zaczęły od przegranego serwisu. W drugim gemie same miały aż trzy okazje do przełamania rywalek, ale żadnej z nich nie wykorzystały. Nie załamały się jednak i w końcu doprowadziły do wyrównania. Długo nie umiały zyskać jednak przewagi. Zdecydowała końcówka seta, która została rozegrana dopiero po kilkugodzinnej przerwie spowodowanej deszczem. Najpierw Piter i Stollar wyszły na prowadzenie 6:5, a następnie przełamały swoje przeciwniczki i wygrały cały mecz

Dla Katarzyny Piter jest to czwarty wygrany turniej w tym sezonie.

Katarzyna Piter i Fanny Stollar tworzą obecnie jeden z najbardziej zgranych duetów na kobiecym korcie, notując imponujące wyniki tego lata. Ich sukcesy przyciągają uwagę kibiców oraz ekspertów, którzy doceniają nie tylko ich umiejętności techniczne, ale także wytrwałość i zgranie, które są kluczowe w deblowych rozgrywkach. Ostatnie tygodnie są dowodem na to, że Piter i Stollar stanowią groźną siłę w każdej konkurencji, w której startują.

Sukces w Budapeszcie – Obrona Tytułu
Pierwszym z wielkich sukcesów tego lata było zwycięstwo w turnieju WTA w Budapeszcie, które odbyło się 20 lipca. To zwycięstwo miało szczególne znaczenie, ponieważ duet Piter i Stollar obronił tytuł zdobyty rok wcześniej. To nie lada osiągnięcie, zważywszy na to, jak trudne jest utrzymanie formy na przestrzeni całego roku, szczególnie w deblu, gdzie liczy się nie tylko indywidualna dyspozycja, ale także doskonała współpraca z partnerką.

W finale turnieju w Budapeszcie Polka i Węgierka zmierzyły się z doświadczonymi zawodniczkami – Anną Daniliną z Kazachstanu oraz Iriną Chromaczową z Rosji. Mimo że rywalki prezentowały wysoki poziom, Piter i Stollar zdominowały mecz, udowadniając swoją klasę i zgranie na korcie. Triumf ten był świadectwem ich determinacji oraz dowodem na to, że stanowią duet zdolny do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Finał w Sewilli – Kontynuacja Dobrej Passy
Kolejnym przystankiem na drodze po sukcesie był turniej ITF w Sewilli, który odbył się na początku sierpnia. Choć turnieje ITF nie mają tak prestiżowego charakteru jak WTA, są one ważnym elementem kalendarza tenisowego, szczególnie dla zawodniczek, które chcą utrzymać wysoką formę przez cały sezon. W Sewilli duet Piter i Stollar również zaprezentował się znakomicie, docierając aż do finału.

W decydującym meczu ponownie stanęły naprzeciw Angeliki Moratelli oraz Sabriny Santamarii – pary, którą pokonały kilka tygodni wcześniej w Budapeszcie. To starcie miało dodatkowy smak rewanżu dla Włoszki i Amerykanki, jednak ponownie to Piter i Stollar okazały się lepsze. Wygrana w Sewilli była kolejnym dowodem na ich formę oraz determinację, a także potwierdzeniem, że potrafią radzić sobie z presją, jaka wiąże się z grą w finałach.

Start w Guadalajarze – Droga po Kolejny Triumf
Po sukcesach w Europie przyszedł czas na podróż do Ameryki Łacińskiej, gdzie Piter i Stollar wzięły udział w turnieju WTA w Guadalajarze. Meksykański turniej był dla nich kolejną okazją do umocnienia swojej pozycji w światowym deblu oraz szansą na zdobycie kolejnego tytułu. Jednakże, ze względu na wyjątkowe okoliczności, ich droga do finału była nieco nietypowa.

W Guadalajarze duet Piter i Stollar nie miał wielu okazji do wspólnej gry przed finałem. Rozgrywki rozpoczęły dopiero od ćwierćfinału, w którym zmierzyły się z parą Kimberly Birrell i Alexandrą Ealą. Mecz ten zakończył się zwycięstwem 6:4, 6:4, co zapewniło im awans do półfinału. Jednak tam czekała je niespodzianka – ich rywalki, duet Emina Bektas i Aleksandra Krunić, nie pojawiły się na korcie, co oznaczało, że Piter i Stollar awansowały do finału bez walki, przez walkower.

Finał w Guadalajarze – Powtórka z Sewilli
W finale Piter i Stollar ponownie spotkały się z Angeliką Moratelli i Sabriną Santamarią, które pokonały na początku sierpnia w Sewilli. Mimo że mecz ten miał być formalnością, okazał się sporym wyzwaniem dla polsko-węgierskiego duetu. Już w pierwszym secie Piter i Stollar napotkały trudności, tracąc serwis przy wyniku 2:2. Jednak dzięki determinacji i zgraniu udało im się odrobić stratę i ostatecznie wygrać 6:4, przełamując rywalki w decydującym momencie.

Drugi set był jeszcze bardziej zacięty. Polka i Węgierka zaczęły go od przegranego serwisu, a następnie miały trzy okazje do przełamania rywalek, jednak żadnej z nich nie wykorzystały. Wydawało się, że mecz może wymknąć im się spod kontroli, jednak po kilkugodzinnej przerwie spowodowanej deszczem, wróciły na kort z nową energią. Ostatecznie wygrały seta 7:5, co dało im zwycięstwo w całym meczu.

Sezon Pełen Sukcesów
Zwycięstwo w Guadalajarze to czwarty wygrany turniej przez Katarzynę Piter w tym sezonie. Tego lata Polka i Węgierka zdominowały deblowe rozgrywki, pokazując, że są jednymi z najlepszych zawodniczek na świecie. Ich sukcesy to efekt ciężkiej pracy, konsekwencji i doskonałego porozumienia na korcie. Dzięki temu duet Piter i Stollar zyskał uznanie nie tylko wśród kibiców, ale także wśród ekspertów tenisowych, którzy coraz częściej wskazują je jako kandydatki do kolejnych tytułów