Niecodzienna dedykacja złotego medalu z Paryża. “Był moim małym dzieckiem

Sharon van Rouwendaal zdobyła złoty medal w maratonie pływackim na dystansie 10 km i zdecydowała się na nietypową dedykację. Holenderka oddała hołd swojego zmarłemu psu Rio, który odszedł niedługo przed zawodami. “Pływałam dla niego całym sercem. Wygrałam to dla niego” — mówiła dziennikarzom po biegu.

czwartek 24 zawodniczek wzięło udział w wyścigu na 10 km. Maraton pływacki odbywał się w Sekwanie, której czystość wzbudzała wiele kontrowersji. Czwartkowa rywalizacja do końca stała pod znakiem zapytania w związku ze stanem jakości wody. Ostatecznie zawody się odbyły — wzięły w nich udział 24 kobiety i 33 mężczyzn. Polki nie startowały w maratonie

Sharon van Rouwendaal, holenderska pływaczka, sięgnęła po złoto. Osiągnęła czas 2 godz. 3 min i 34 sek. Na drugim miejscu podium znalazła się Australijka Moesha Johnson, a trzecie miejsce zajęła reprezentantka Włoch Ginevra Taddeucci

Holenderka zadedykowała zwycięstwo psu. “Był moim małym dzieckiem”
Było to bardzo emocjonalne zwycięstwo dla Holenderki. 30-latka ujawniła w rozmowie z dziennikarzami, że krótko przed zawodami zmarł jej pies Rio. Pupil został nazwany na cześć Rio de Janeiro, gdzie van Rouwendaal również zdobyła olimpijskie złoto. Podczas zawodów w Tokio w 2021 r. pływaczka zajęła drugie miejsce.

W maju zmarł mój mały pies” — powiedziała dziennikarzom holenderska pływaczka, cytowana przez brytyjski portal “Metro”. “Potrzebował operacji płuc, więc zapewniłam mu ją w nadziei, że po igrzyskach będziemy mogli żyć razem w moim domu z ogrodem. Po operacji pojawiły się komplikacje i zmarł” — dodała. Pływaczka przyznała, że wraz ze śmiercią pupila “cały świat się zatrzymał”, a ona sama przez trzy tygodnie nie dbała o pływanie. “Był moim małym dzieckiem” — wyjaśniła. Ojciec Holenderki przekonał ją, żeby dała z siebie wszystko jeszcze na jeden wyścig i popłynęła dla swojego pupila.

Zrobiłam sobie tatuaż [psią łapę na nadgarstku — red.] i pomyślałam: spróbujmy. Pływałam dla niego całym sercem. Wygrałam to dla niego” — dodała zawodniczka. Zwycięstwo van Rouwendaal zapewniło Holandii 10. złoty medal na tegorocznych igrzyskach w Paryżu.