Liga Narodów. Bez goli w meczu rywali Polaków. Ronaldo zatrzymany

W drugim meczu grupy A najwyższej dywizji Ligi Narodów, Szkocja bezbramkowo zremisowała na swoim stadionie z Portugalią. Gospodarze zdobyli pierwszy punkt w rozgrywkach

W pierwszym meczu między tymi reprezentacjami, Portugalia wygrała na swoim stadionie 2:1 – decydującego gola strzelił Cristiano Ronaldo.

Szkocja w Lidze Narodów przegrała trzy mecze z rzędu i liczyła na przełamanie na Hampden Park w Glasgow. Zadania nie było łatwe, gdyż mierzyła się z naszpikowaną gwiazdami Portugalią, która w sobotę wygrała 3:1 z Polską na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W pierwszej połowie Portugalczycy mieli przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki (73 procent). Jednak w piątej minucie Szkoci mogli wyjść na prowadzenie po strzale głową Scotta McTominay’a, ale bramkarz Diogo Costa dobrze interweniował. Najlepszą sytuacją Portugalczyków było natomiast uderzenie Nuno Mendesa z rzutu wolnego w górny róg bramki, które zostało obronione przez Craiga Gordona.

W 83. min. piłka przeleciała obok słupka po strzale głową Cristiano Ronaldo. Później celnie uderzył Bruno Fernandes, lecz został powstrzymany przez szkockiego bramkarza. W doliczonym czasie piłkę w polu karnym przyjął Rafael Leao, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

Szkoci przerwali serię czterech porażek z rzędu, która trwała od Euro 2024. W tym roku odnieśli jednak tylko jedno zwycięstwo – 2:0 w meczu towarzyskim z Gibraltarem.

Szkocja – Portugalia 0:0
Szkocja: Craig Gordon – Anthony Ralston (88. Nicky Devlin), John Souttar, Grant Hanley, Andrew Robertson – Billy Gilmour, Kenny McLean – Ryan Christie (68. Ryan Gauld), Scott McTominay, Ben Doak (68. Lewis Morgan) – Che Adams (83. Lyndon Dykes).

Portugalia: Diogo Costa – Joao Cancelo (88. Nelson Semedo), Ruben Dias, Antonio Silva, Nuno Mendes – Joao Palhinha (61. Ruben Neves), Vitinha (88. Joao Felix) – Francisco Conceicao (61. Bernardo Silva), Bruno Fernandes, Diogo Jota (61. Rafael Leao) – Cristiano Ronaldo.