Kamery przyłapały Igę Świątek. Nagle wyciągnęła nożyczki [WIDEO]

Iga Świątek wróciła na światowe korty i w pierwszym meczu na WTA w Tokio ograła Mai Hontamę 6:4, 7:5. Polka w meczu nie uniknęła problemów, a jeden z nich kompletnie nie miał związku z jej grą. Na szczęście wiceliderka światowego rankingu miała ze sobą nietypowy dla tenisistów przedmiot, który pomógł jej opanować sytuację.

Iga Świątek (2. WTA) po odpadnięciu z US Open na początku września nie pojawiała się na światowych kortach. Polka dopiero teraz wróciła do gry w związku z turniejem WTA 500 w Tokio i rozpoczęła zmagania od zwycięstwa. W dwie godziny ograła reprezentantkę gospodarzy Mai Hontamę (148. WTA) 6:4, 7:5, ale nie całe spotkanie przebiegło po jej myśli. Świątek miała też problem pozasportowy.

Nietypowy przedmiot uratował Igę Świątek. Zawsze przygotowana
Z pewnością największym problem Świątek w starciu z Hontamą było domknięcie meczu w drugim secie. Polka prowadziła 5:1, ale dała rywalce zgarnąć cztery kolejne gemy i doprowadzić do remisu. Finalnie wygrała partię 7:5, a cały mecz 2:0. Można spodziewać się, że w tym turnieju więcej nie przydarzy jej się taka sytuacja.

Prawdopodobnie nie zobaczymy już również nietypowego problemu pozasportowego, z którym musiała zmagać się Świątek. Chodzi o uciążliwą metkę w koszulce, która przeszkadzała wiceliderce światowego rankingu podczas gry. Dość niespotykany problem udało się jednak szybko rozwiązać, ponieważ 22-latka najwyraźniej jest przygotowana na każdą ewentualność.

Podczas jednej z przerw Świątek po prostu chwyciła za nożyczki i wycięła metkę z boku koszulki, a nietypowy dla wyposażenia tenisistów przedmiot po prostu schowała do torby. Kamery nie uchwyciły momentu, w którym zawodniczka wyjmuje nożyczki, ale można przypuszczać, że te miała ze sobą od początku spotkania.