Iga Świątek wypowiedziana przed US Open, gdy Navratilova wygłasza oświadczenie Sabalenki Iga Świątek została ostrzeżona przed Aryną Sabalenką przed US Open.

US Open. Iga Świątek z awansem do finału US Open. Zobacz skrót meczu z Aryną Sabalenką

Po emocjonującej rywalizacji Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę 3:6, 6:1:, 6:4, zapewniając sobie udział w finale wielkoszlemowego US Open. W spotkaniu Polki z Białorusinką nie zabrakło zwrotów akcji i zagrań na najwyższym poziomie. Zobacz skrót tego meczu.

Historyczny mecz w US Open. Grali ponad 5 godzin!

Pierwszy set potoczył się po myśli Sabalenki, która dzięki dobremu serwisowi i przełamaniom wygrała 6:3. Odpowiedź liderki światowego rankingu była zdecydowana. W drugiej partii pewnie zwyciężyła 6:1, ulegając jedynie w trzecim gemie. Decydujący set przyniósł najwięcej emocji. Najpierw urodzona w Mińsku zawodniczka wyszła na prowadzenie 2:0, ale Świątek wyrównała. Sabalenka znów wypracowała taką samą przewagę, jednak Polka nie pozwoliła jej na więcej. P ponownym doprowadzeniu do remisu poszła za ciosem i ostatecznie wygrała 6:4. W finale rywalką naszej rodaczki będzie Ons Jabeur, która w finale wyeliminowała Caroline Garcię.