CELEBRITY

Iga Świątek w drugiej rundzie US Open zmierzy się z Japonką. Jeszcze ze sobą nie grały

Published

on

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy tenisowego wielkoszlemowego turnieju na kortach twardych US Open. W pierwszej rundzie Polka (1. WTA) pokonała Rosjankę Kamillę Rachimową (104. WTA) 6:4, 7:6 (8-6). Mecz trwał godzinę i 56 minut.

zajmuje 104. miejsce. To było ich pierwsze spotkanie.

Świątek bardzo dobrze zaczęła mecz, po kilkunastu minutach prowadziła 4:0. Później jednak jej gra wyglądała znacznie gorzej. Rachimowa odrobiła jedno przełamanie i zbliżyła się na 3:4. Na więcej Polka w tym secie jej jednak nie pozwoliła.

Rosjanka, która w środę skończy 23 lata, nie grała rewelacyjnie. W całym meczu zanotowała tylko dziewięć zagrań wygrywających (Świątek 30). Spotkanie było wyrównane przede wszystkim dlatego, że bardzo często myliła się mistrzyni US Open z 2022 roku.