Iga Świątek Szokuje Świat Tenisa: O Płaczu na Korcie i Przełamywaniu Stereotypów w Sporcie

Emocje wybuchły w ekipie Igi Świątek. Ujawniamy kulisy porażki na igrzyskach

Sztab Igi Świątek zmienił zachowanie. Emocje buzowały
Już w decydującym secie półfinałowego meczu sytuacja wyglądała zgoła inaczej. Członkowie teamu Polki, którzy wcześniej byli mocno skupieni przede wszystkim na oglądaniu rywalizacji, wreszcie dali poznać po sobie emocje.

Oto powód porażki Igi Świątek w półfinale igrzysk. Wszystko jasne!
Te oczywiście narastały wraz z kolejnymi minutami, oddalającymi naszą reprezentantkę od upragnionego finału. W ósmym gemie, który mógł być kluczowy dla Świątek, po tym jak Zheng dwukrotnie ją przełamała i doprowadziła do wyrównania stanu gry, Polka miała szansę, by znów objąć prowadzenie.

Kiedy zaserwowała rywalce znakomite zagranie na 30:30, dotychczas niemal niewzruszony Tomasz Wiktorowski gwałtownie wstał, bijąc brawa swojej zawodniczce. Później, gdy zawodniczki grały na przewagi, wymienił kilka zdań z psycholog Darią Abramowicz. Niestety, mimo dwóch okazji, Świątek nie zdołała w tamtym momencie przełamać swojej przeciwniczki.