“Iga Świątek Na Czele Światowego Tenisa: Kolejny Sukces w 2024 Roku” @everyone

Iga Świątek pozostaje najlepszą tenisistką na świecie. W sezonie 2024 wygrała już pięć turniejów WTA. Jak radziła sobie na korcie? Z kim wygrywała i ile zarobiła? Poniżej podsumowujemy bieżący rok w jej wykonaniu.

Świątek rok 2024 rozpoczęła turniejem United Cup. Reprezentacja Polski doszła w nim aż do finału, a sama Iga wygrała wszystkie ze swoich pięciu spotkań singlowych, tracąc w nich łącznie zaledwie seta. Do triumfu zabrakło niewiele. Na koniec biało-czerwoni musieli jednak uznać wyższość Niemców.

Natychmiast stamtąd Świątek udała się na Australian Open. W turnieju wielkoszlemowym poradziła sobie słabiej niż można było oczekiwać. Odpadła już w trzeciej rundzie, przegrywając z Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6.

Sezon Polka kontynuuje na Bliskim Wschodzie. W połowie lutego triumfowała w turnieju WTA w Dosze. W finale pokonała tam 7:6, 6:2 Jelenę Rybakinę. Następnie w turnieju WTA w Dubaju doszła do półfinału, w którym przegrała 4:6, 4:6 z Anną Kalinskają.

Kolejny przystanek to Indian Wells, od lat należący do najważniejszych punktów w kalendarzu WTA. Po raz kolejny główną faworytką do triumfu była Iga Świątek. Polka przebrnęła przez turniej niczym burza! Co więcej, w żadnym ze spotkań nie przegrała choćby seta.

W Miami Polka odpadła jednak już w trzeciej rundzie, ulegając Jekaterinie Aleksandrowej. W kwietniu Świątek przyczyniła się do wygranej Polski ze Szwajcarią w Billie Jean King Cup. W prestiżowym turnieju w Stuttgarcie doszła natomiast do półfinału, gdzie lepsza okazała się Elena Rybakina.

Na początku maja Świątek wróciła na zwycięską ścieżkę. Wygrała turniej WTA w Madrycie, po kapitalnym finale z Aryną Sabalenką. Następnie… Polka znów okazała się lepsza od Aryny Sabalenki w finale! Tym razem Polka pokonała Białorusinkę 2:0 (6:2, 6:3) w decydującym o triumfie meczu w turnieju WTA 1000 w Rzymie. Dla liderki światowego rankingu był to trzeci triumf w stolicy Włoch.

W czerwcu Świątek zagrała w swoim ulubionym wielkoszlemowym turnieju i nie zawiodła oczekiwań. Po pokonaniu w finale 6:2, 6:1 Jasmine Paolini Polka po raz czwarty w karierze wygrała French Open.

Ile Świątek dotychczas zarobiła? Według oficjalnych danych WTA nasza tenisistka w 2024 roku na kortach wygrała już 7 114 335 dolarów. Łącznie w karierze to już ponad 30 milionów dolarów.