Connect with us

CELEBRITY

Dopłaty dla posłów na wynajem mieszkań. Polacy zdecydowanie przeciw

Published

on

Posłowie, którzy mieszkają poza Warszawą, nie powinni mieć prawa do dofinansowania na pokrycie wydatków związanych z wynajmem mieszkania w stolicy. Tak uważa 71,8 proc. ankietowanych w najnowszym sondażu zrealizowanym przez IBRIS dla “Rzeczpospolitej”. Innego zdania jest 17,1 proc. badanych. “Nie wiem” odpowiedziało 11,1 proc

Przeciwni dopłatom na wynajem mieszkań dla posłów spoza Warszawy są młodzi (69 proc. badanych w wieku od 18 do 29 lat). Szczególnie krytyczne są osoby po trzydziestce (83 proc. uczestników badania do 39. roku życia).

“Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że wprowadzenie zmian w tej kwestii może okazać się niemożliwe. “Nie sądzę, aby zapisy się zmieniły. Politycy wszystkich opcji chętnie korzystają ze świadczeń” – mówi cytowana przez “Rzeczpospolitą” Maria Wincławska, prof. UMK.

Z dopłat pod koniec sierpnia korzystało 208 posłów. Państwo wydaje na ten cel ponad 800 tysięcy złotych miesięcznie.

12 mieszkań posła Kropiwnickiego
Gazeta przypomina, że dyskusja wokół problemu zaczęła się wraz z opublikowaniem przez analityka politycznego Radosława Karbowskiego informacji o wydatkach posłów Kingi Gajewskiej i Arkadiusza Myrchy z KO. Małżeństwo pobiera łącznie 7750 zł miesięcznie na wynajem mieszkania w Warszawie, choć deklaruje, że posiada dom w oddalonym od Sejmu o niecałą godzinę Błoniu.

“Rzeczpospolita” podaje też przykład Roberta Kropiwnickiego (KO), który pobiera dodatek, choć jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, posiada 12 mieszkań (ich lokalizacja nie jest znana). O sprawie napisał “Fakt”.

Ogólnopolski sondaż zrealizowano 11 i 12 października na próbie 1071 osób.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2024 UKvarieti