Co za pogrom w meczu Polaków w el. ME! Po pierwszej połowie było po wszystkim

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 nie miała żadnych kłopotów z pokonaniem na wyjeździe Kosowa w ramach eliminacji do młodzieżowego Euro 2025. Zespół Adama Majewskiego już do przerwy prowadził 4:0, ostatecznie dowożąc taki wynik do końca. Ozdobą meczu był cudowny gol Filipa Szymczaka na 2:0. Przez triumf Niemców z Bułgarią 2:1 Polacy już grupy nie wygrają, ale nadchodzący mecz z naszymi zachodnimi sąsiadami i tak będzie bardzo ważny pod kątem awansu.

Podczas przerwy reprezentacyjnej tematem numer jeden są rzecz jasna mecze seniorskiej kadry z Portugalią i Chorwacją, ale nie można zapominać o grającej równie ważne, jak nie ważniejsze mecze, reprezentacji do lat 21. Zespół Adama Majewskiego czekały dwa ostatnie starcia w ramach eliminacji do Euro U21 w 2025 roku. Aby być pewnym bezpośredniego awansu, a to dawało tylko wygranie grupy, nasi kadrowicze musieli ograć zarówno Kosowo na wyjeździe, jak i Niemców u siebie. W dodatku liczyć też, że nasi zachodni sąsiedzi nie wygrają z Bułgarią

Kosowo “bez bramkarza”, za to Polska z cudownym golem Szymczaka
Na początek wyjazd do Kosowa. Kosowa, które wcześniej wygrywało tylko z Izraelem (dwa razy) i Estonią (raz), choć potrafiło zremisować z Niemcami 0:0 i to w dodatku na wyjeździe. Więc nie należało ich lekceważyć, zwłaszcza grając na ich boisku (w Polsce we wrześniu ubiegłego roku wygraliśmy 3:0). Jednak nasi kadrowicze postanowili szybko to załatwić i jeszcze w pierwszej połowie roznieśli rywali w puch

Pierwszy gol to 21. minuta. Bramkarz Kosowa Mustafe Abdullahu nie dość, że nie złapał dość prostego dośrodkowania z rzutu rożnego, to jeszcze piłka spadła wprost pod nogi Mariusza Fornalczyka, który skorzystał z okazji, dając nam prowadzenie. Cztery minuty później coś absolutnie przepięknego zrobił Filip Szymczak. Napastnik Lecha Poznań przyjął piłkę klatką piersiową w polu karnym i bez namysłu huknął efektownymi nożycami tuż przy słupku. Kapitalne trafienie na 2:0!