CELEBRITY

Korespondencja z Toronto. Trzeci dzień turnieju

Published

on

W trzecim dniu turnieju National Bank Open po raz kolejny zobaczyliśmy na korcie Naomi Osakę, która po przerwie spowodowanej macierzyństwem i innymi problemami natury psychicznej wraca do WTA Tour, i właśnie turniejem w Kanadzie rozpoczyna starty w Ameryce Północnej. W pierwszej rundzie w Toronto Osaka odniosła zdecydowane zwycięstwo, po bardzo dobrym meczu pokonała 6:3, 6:1 Ons Jabeur. Wczorajszy mecz drugiej rundy z Belgijką Elise Mertens miał całkowicie odmienny przebieg. Osaka niemal od samego początku spotkania miała kłopoty z rytmem, popełniała sporo niewymuszonych błędów, a jej serwis nie przypominał tego, który tak skutecznie sprawia kłopoty Jabeur. Spotkanie zakończyło sie pewnym zwycięstwem Mertens 6:3, 6:4, w którym Belgijka nigdy nie była zagrożona, a prowadzenie które objęła na początku meczu utrzymywała przez cały czas spotkania.

Do kolejnej rundy turnieju awansowała również bardzo pewnie rozstawiona z numerem “2” Aryna Sabalenka, która pokonała Chinkę Yuan Yue 6:2, 6:2. Rozstawiona w turnieju z numerem “1” Coco Gauff równie pewnie pokonała druga grająca wczoraj reprezentantkę Chin Wang Yafan 6:4, 6:4. Za jedyną niespodziankę wczorajszego dnia uznać należy porażkę rozstawionej z numerem “5” Darii Kasatkiny, która w dwóch setach uległa Amerykance Amandzie Anisimovej 3:6, 4:6.

Peter Figura, Toronto

Do kolejnej rundy awansowały również siostry Leylah i Bianca Fernandez, które po zaciętej walce pokonały w debla amerykański duet Catherine Harrison i Ashlyn Krueger 6:3, 4:6, 9:11.

Zdjęcia autorstwa Petera Figury

Naomi Osaka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci współczesnego tenisa, powróciła na korty WTA po dłuższej przerwie związanej z macierzyństwem i problemami natury psychicznej. Jej powrót do gry to jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego turnieju National Bank Open w Toronto, który odbywa się w ramach przygotowań do wielkoszlemowego US Open.

Osaka, czterokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych, nie grała zawodowego tenisa od ponad roku, co wzbudziło liczne spekulacje na temat jej formy i zdolności do rywalizacji na najwyższym poziomie. Jej pierwsze spotkanie w Toronto, w którym zmierzyła się z Ons Jabeur, przyniosło kibicom sporo emocji. Osaka odniosła pewne zwycięstwo, wygrywając 6:3, 6:1, co dało jej fanom nadzieję, że jest w stanie wrócić do formy sprzed przerwy.