Ena Shibahara, przeciwniczka Igi Świątek, oskarża ją o użycie voodoo w celu wygrania meczu tenisowego

Iga Świątek w meczu o awans do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open ekspresowo pokonała 6:0, 6:1 japońską kwalifikantkę Enę Shibaharę. Spotkanie trwało 65 minut.
Pierwszy set przebiegał całkowicie pod dyktando Igi Świątek, rywalka (217. rakieta w rankingu WTA) nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Liderka zakończyła pierwszą partię po zaledwie 23. minutach. W pierwszym secie Shibahara zdołała wygrać zaledwie siedem piłek.

2. set Polka rozpoczęła od wygrania swojego podania, potem serwowała Japonka. Po zaciętej, trwającej 15 minut walce udało jej się zapisać na koncie pierwszego gema spotkania – za co dostała owację od kibiców – ale był to jedyny wpis Shibahary na tablicy wyników w tym spotkaniu. Iga Świątek utrzymała koncentrację i do końca meczu oddała rywalce jeszcze osiem piłek.

Kolejną rywalką Świątek będzie w sobotę rozstawiona z numerem 25. Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa lub Włoszka Elisabetta Cocciaretto