Niepokojący incydent w USA. Świątek zeszła z kortu. Nic do niej nie docierało

Iga Świątek miała niespodziewane problemy w pierwszym występie w wielkoszlemowym US Open. Zdołała jednak zwyciężyć w dwóch setach. Teraz czeka ją kolejne starcie z zawodniczką zajmującą dalsze miejsce w rankingu. Z kim i kiedy mecz Świątek w 2. rundzie?

W odróżnieniu od tych dwóch ostatnich imprez, w US Open ma już triumf na koncie. Po sukcesie w 2022 roku, w kolejnej edycji została wyeliminowana w 4. rundzie. Jak będzie tym razem? Pierwszy pojedynek wygrała, chociaż nie bezproblemowo.

Jej rywalką była Kamila Rachimowa, która w turnieju głównym znalazła się jako “szczęśliwa przegrana” z kwalifikacji. Jednak niespodziewanie potrafiła nawiązać walkę z numerem “1”.

Świątek w pierwszym secie prowadziła już 4:0, ale potem została dwukrotnie przełamana. Na szczęście w decydującym fragmencie to ona była lepsza. W drugiej partii sytuacja była podobna. Polka serwowała na wygranie spotkania, ale Rosjanka doprowadziła do tie-breaka. I miała w nim trzy piłki setowe. Jednak sześć ostatnich akcji padło łupem faworytki, która zwyciężyła 6:4, 7:6 (8-6) w blisko dwie godziny.

Świątek zagra więc w drugiej rundzie. Tym razem jej rywalką będzie dopiero 217. na świecie Ena Shibahara, która najpierw przebrnęła eliminacje, a we wtorek pokonała Darię Saville po ponad trzech godzinach walki 6:3, 4:6, 7:6 (10-6).

Kiedy i o której mecz Igi Świątek w 2. rundzie US Open 2024? (29.08.2024)
Będzie to ich pierwszy pojedynek. Zawodniczki z górnej części drabinki rozegrają spotkania kolejnej rundy w czwartek 29 sierpnia. O której mecz? Tego dowiemy się najwcześniej w środowy wieczór. Zapraszamy na relację na żywo w TVPSPORT.PL.

Zwyciężczyni o najlepszą “16” zagra z Elisabettą Cocciaretto lub rozstawioną z “25” Anastasiją Pawluczenkową.