Jak Iga Świątek, najszybsza gwiazda tenisa, pozostaje twardo stąpająca po ziemi

Iga Świątek w fantastycznym stylu pokonała Sarę Sorribes Tormo 6:2, 6:0 i awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu. Tym samym liderka rankingu WTA została najmłodszą zawodniczką, która wygrała 20 setów w turniejach Wielkiego Szlema z wynikiem 6:0 od 2008 roku. Wcześniej ta sztuka udała się Marii Szarapowej. Polka w kolejnej rundzie zmierzy się z Petrą Martić lub Dianą Parry. Relacja NA ŻYWO z meczu w TVPSPORT.PL

Wimbledon 2023. Piorunujący początek Świątek
Londyńskiego Wielkiego Szlema również rozpoczęła wspaniale. Najpierw pokonała Chinkę Lin Zhu (34. WTA) 6:1, 6:3, co zajęło jej zaledwie 81 minut. To był jednak dopiero przedwstęp do tego, co Polka zaprezentował w drugiej rundzie. Tam trafiła na 84. w światowym rankingu, Sarę Sorribes Tormo. Hiszpanka od początku była bez szans w tym meczu. Pierwszego seta przegrała 2:6, ale w drugi był już totalną dominacją naszej tenisistki. Świątek oddała w nim zaledwie siedem punktów i wygrała partię 6:0, a całe spotkanie trwało równo 70 minut. Dla raszynianki był to już 16. “bajgiel” (set wygrany do zera) oraz 40. zwycięstwo w tym sezonie.

To jednak nie koniec znakomitych informacji. Najlepsza tenisistka na świecie stała się najmłodszą zwyciężczynią 20 setów do zera w Wielkim Szlemie od czasów Marii Szarapowej w 2008 roku. Rosjanka zrobiła to mając 21 lat, z kolei Świątek 22.

Z kim i kiedy gra Iga Świątek w 3. rundzie? [data, godzina]
Świątek już powtórzyła wynik sprzed roku, a jednej wygranej brakuje jej do wyrównania najlepszego osiągnięcia w tej imprezie. Z kim zagra? Tego dowiemy się po spotkaniu Petra Martić – Diane Parry. Rozstawiona z 30. Chorwatka jest faworytką pojedynku z Francuzką. Z powodu opóźnień, obie panie rozegrają mecz w czwartek – o ile oczywiście pozwoli na to pogoda.

Z obiema zawodniczkami liderka rankingu jeszcze nie rywalizowała. Kiedy następny mecz Świątek? Pojedynek trzeciej rundy powinien zostać rozegrany w piątek. Relacja tekstowa na żywo na stronie TVPSPORT.PL.