CELEBRITY

Iga Świątek Znowu To Zrobiła! Nowy Rekord, Który Przeszedł Do Historii Tenisa

Published

on

Piekarnia Igi Świątek – to brzmi dumnie, gdy Polka wygrywa sety 6:0 lub 6:1. Pod tym względem Iga jest królową, ale za to tytułów nie przyznają. Świątek najcenniejszą koronę przywdziała w Madrycie, robiąc coś, czego nie udawało jej się przez blisko dwa lata. Można powiedzieć: nareszcie – pisze Filip Modrzejewski ze Sport.pl.

Z 4:1 na 4:6 – tak z perspektywy Igi Świątek wyglądał pierwszy set w starciu z Beatriz Haddad Maią w ćwierćfinale turnieju w Madrycie. Polka w pewnym momencie pogubiła się na korcie. Zaczęła się spieszyć i szarpać ze swoją grą. Nie było to niestety nic nowego, z podobnymi problemami borykała się już w kilku meczach tego sezonu, gdy w końcu napotkała opór ze strony rywalki. Wówczas te wszystkie wygrane sety 6:0 czy 6:1, po których następuje dopisywanie kolejnych bagietek i bajgli do “piekarni Igi Świątek”, nie mają znaczenia. Wręcz stanowią przeszkodę, albowiem polska tenisistka – dzięki swojej wielkiej klasie – zbyt rzadko musi radzić sobie z problemami.

Iga Świątek jest przykładem dla całego świata! “Jestem dumna”