Connect with us

CELEBRITY

„Szczerze mówiąc, myślałam, że odpadnę” – Iga Świątek o „przytłoczeniu” i rozpłakaniu się po zwycięstwie 2R nad Naomi Osaką na French Open

Published

on

Szczere wyznanie Igi Świątek po dramatycznym pojedynku z Naomi Osaką we French Open
Iga Świątek w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open rozegrała niesamowity mecz z byłą liderką rankingu WTA Naomi Osaką. Polska tenisistka wygrała po niemal trzygodzinnym pojedynku w którym rywalka miała już piłkę meczową. Świątek po spotkaniu przyznała szczerze: “Nie wierzyłam, że wygram”.

Iga Świątek w środę na paryskich kortach Rolanda Garrosa wygrała z Japonką Naomi Osaką 7:6 (1), 1:6, 7:5 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open, Osaka to była liderka listy WTA, która do gry wróciła w styczniu po przerwie macierzyńskiej. Spotkanie zapowiadało się więc emocjonująco, ale jego dramaturgia przerosła wszelkie oczekiwania.

Osaka była o włos od zwycięstwa
Trzeci decydujący set zaczął się od prowadzenia 3:0 dla Osaki, która grała jak za najlepszych lat. Czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa z łatwością wygrywała swoje gemy serwisowe. Po kilkunastu minutach na tablicy wyników widniało 5:2 dla niej i wydawało się, że porażka Świątek jest nieunikniona.