Niesamowity Lionel Messi! Ucieka Lewandowskiemu

Pomimo 37 lat na karku Lionel Messi wciąż jest niesamowity! Argentyńczyk skompletował hat-tricka w wygranym przez jego reprezentację 6:0 meczu z Boliwią w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2026. Kapitan aktualnych mistrzów świata ucieka Robertowi Lewandowskiemu w klasyfikacji strzelców wszech czasów.

Niezwykły mecz Argentyny. Popis Messiego
Messi otworzył wynik w 19. minucie, a kolejne gole zdobył w końcówce spotkania. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się też Lautaro Martinez i Julian Alvarez, a w drugiej z bramki cieszył się Thiago Almada

W tabeli Argentyna ma trzy punkty przewagi nad Kolumbią, a o sześć wyprzedza Urugwaj i Brazylię. W 10. kolejce Kolumbia pokonała u siebie Chile 4:0, Urugwaj bezbramkowo zremisował z Ekwadorem, a Brazylia również 4:0 wygrała z Peru.

Kapitalne liczby Messiego. Wiek nie ma znaczenia
To był 10. hat-trick Messiego w narodowych barwach. Łącznie w reprezentacji Argentyny zdobył 112 goli. Z sześcioma golami Messi przewodzi klasyfikacji strzelców eliminacji strefy południowoamerykańskiej.

Jak podliczył Mister Chip, specjalista od piłki nożnej na portalu X.com Messi ma obecnie na koncie 32 gole w swoich występach w eliminacjach mistrzostw świata. Dzięki temu prześcignął Lewandowskiego, który ma na koncie 30 goli.

Bezpośrednią kwalifikację do mundialu w 2026 r. w USA, Kanadzie i Meksyku wywalczy z Ameryki Płd. sześć najlepszych w eliminacjach zespołów, a siódmy zagra w interkontynentalnych barażach.