Zakochana Sabalenka nie mogła się powstrzymać. Namiętny pocałunek na oczach tłumu

Aryna Sabalenka w finale turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Wuhan pokonała mistrzynię olimpijską Chinkę Qinwen Zheng 6:3, 5:7, 6:3. To trzeci triumf Białorusinki – która wkrótce awansuje na pierwsze miejsce rankingu WTA – w tej imprezie. Po spotkaniu 26-letnia tenisistka utonęła w ramionach ukochanego

Aryna Sabalenka znakomicie czuje się w Wuhan. Wcześniej triumfowała tu w 2018 i 2019 r. Później – z uwagi na pandemię COVID-19 – impreza w tym chińskim mieście zniknęła z kalendarza

Białorusinka w niedzielnym finale wygrała pierwszego seta, a kolejnego Zheng. Reprezentantka gospodarzy nie wykorzystała jednak szansy na pokonanie po raz pierwszy w karierze Sabalenki, która decydującą partię wygrała 6:3

Aryna Sabalenka nie mogła się powstrzymać. Gorący pocałunek na oczach tłumu
Pochodząca z Mińska zawodniczka wywalczyła swój czwarty tytuł w sezonie, wliczając w to Australian Open i US Open. Dzięki zwycięstwu w Wuhan Sabalenka otrzymała na swoje konto 1000 punktów do rankingu WTA.

Pomimo tego nadal będzie w rankingu WTA na drugiej pozycji z dorobkiem 9716 punktów. Ma o 69 pkt mniej niż prowadząca Iga Świątek. Jdenak jeszcze przed listopadowym turniejem WTA Finals w Rijadzie Sabalenka znajdzie się jednak na pierwszym miejscu w rankingu.

– Cieszę się, że jesteśmy razem od samego początku. Nie wiem, jak długo to jeszcze potrwa (śmiech). Nie, jestem prawie pewna, że ​​do końca mojej kariery. Dziękuję również mojemu chłopakowi za wsparcie. Wiele to dla mnie znaczy. Kocham cię – powiedziała do swojego teamu po triumfie w Wuhan.