Ronaldo podbił PGE Narodowy. Porażka Polaków w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Portugalią na PGE Narodowym w ramach trzeciego meczu Ligi Narodów UEFA. Jedną z bramek dla gości zdobył Cristiano Ronaldo, a dla Polaków trafił Piotr Zieliński. To druga porażka podopiecznych Michała Probierza w tych rozgrywkach

Początek meczu nie przyniósł przesadzonej dawki emocji, lecz akcji bramkowych nie brakowało po żadnej ze stron. W dziewiątej minucie Skorupski musiał wznieść się na wyżyny swoich możliwości po strzale Dalota. Zaledwie minutę później akcję bramkową miał Cristiano Ronaldo, lecz trafił w poprzeczkę.

W 15. minucie golkiper Polaków został “zatrudniony” przez Bruno Fernandesa, który strzałem zza pola karnego próbował trafić pod spojenie słupka z poprzeczką, lecz także zakończyło się to dla niego fiaskiem. Akcja przeniosła się na drugą stronę, gdzie Szymański spróbował uruchomić Lewandowskiego prostopadłym podaniem w polu karnym, ale jego zamiary uprzedził Nuno Mendes.

Dwa ciosy Portugalczyków przed przerwą
Chwilę później Walukiewicz oddał strzał zza pola karnego, lecz przycelował obok słupka. Na pierwszego gola przyszło nam zaczekać do 26. minuty. Wówczas Bruno Fernandes zgrał głową piłkę w polu karnym do Bernardo Silvy, a ten strzałem bez przyjęcia nie dał szans Skorupskiemu, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.