Polska tenisistka najlepsza w karierze. Uczciła rekord w najlepszy sposób

Bez Igi Świątek wystartował turniej WTA 1000 w Wuhan. Polskę godnie reprezentuje w nim Magdalena Fręch, która w I rundzie bez problemu pokonała Japonkę Mai Hontamę 6:0, 6:4.

Imago
Polka była zdecydowaną faworytką. W najnowszym rankingu WTA zajmuje ona najwyższe w karierze 27. miejsce. Japonka jest sklasyfikowana na 116. pozycji, a do turnieju głównego trafiła przez kwalifikacje.

Skupiona i pewna siebie Fręch w pierwszym secie dominowała, nie oddała rywalce nawet gema. W drugim 25-letnia Japonka nie miała już nic do stracenia i rozpoczęła od przełamania serwisu łodzianki. Prowadziła nawet 4:2, ale Fręch wygrała cztery gemy z rzędu i zakończyła pojedynek, który trwał zaledwie godzinę i 19 minut

W II rundzie Fręch stanie przed zdecydowanie większym wyzwaniem. Zmierzy się z Emmą Navarro, zajmującą 8. miejsce w rankingu WTA. Historia ich dotychczasowych spotkań sprzyja Amerykance, która wygrała dwa razy (oba mecze w tym roku). Polka pokonała ją raz, w I rundzie zeszłorocznego US

Magdalena Fręch awansowała do II rundy turnieju w Wuhan. Zaczęła śpiewająco!
Fręch wystąpi też w Chinach w deblu. Razem z Wiktoriją Tomową z Bułgarii zmierzą się z chińskim duetem Yafan Wang i Yifan Xu. W razie zwycięstwa czeka na nie najwyżej rozstawiona w turnieju para Gabriela Dabrowski (Kanada) — Erin Routliffe (Nowa Zelandia).