Tak Niemcy nazwali to, co zrobił Lewandowski w meczu Barcelony

Barcelonie trzy punkty w wygranym 3:0 meczu z Deportivo Alaves. Polski napastnik ustrzelił hat-tricka już w pierwszej połowie spotkania. Jego występ został doceniony w Hiszpanii, ale został zauważony również w Niemczech. Jeden z tamtejszych portali zdecydował się na obrazowe opisanie popisu napastnika Barcelony. “Absurdalne show Lewandowskiego” – głosi tytuł.

Robert Lewandowski został bohaterem FC Barcelony w wygranym 3:0 meczu z Deportivo Alaves. Polski napastnik zdobył w tym spotkaniu hat-tricka, na którego ustrzelenie potrzebował zaledwie 32 minut w pierwszej połowie. Był to jego trzeci hat-trick w barwach katalońskiego klubu. Ostatniego zdobył w wygranym 4:2 meczu z Valencią. Było to dokładnie 160 dni temu pod koniec poprzedniego sezonu

Niemiecki portal zareagował na hat-tricka Roberta Lewandowskiego
Występ Roberta Lewandowskiego przeciwko drużynie z Kraju Basków został zauważony także w Niemczech, które zawsze śledzą dokonania byłego napastnika Bayernu Monachium.

“Absurdalne show Lewandowskiego” – ogłosił portal sport1.de. “Robert Lewandowski dał szalone widowisko w meczu z Deportivo Alaves. Polak wyczarował perfekcyjnego hat-tricka na boisku” – dodano. Przy okazji niemiecki serwis zauważył, że był to czwarty najszybszy hat-trick w historii FC Barcelony. Lepsi pod tym względem byli tylko Leo Messi (w 30 minut przeciwko Mallorce w 2011 roku), Justo Tejada (w 28 minut przeciwko Realowi Sociedad w 1954 roku) i Samuel Eto’o (w 24 minuty przeciwko Almerii w 2008 roku).

W pierwszej połowie byliśmy bardzo dobrzy, dostawałem dużo podań. Chcieliśmy atakować i strzelać gole. Jeśli zdobywasz trzy bramki w pierwszej części, możesz kontrolować grę – tak występ FC Barcelony w meczu z Deportivo Alaves ocenił Robert Lewandowski w rozmowie z platformą DAZN.

W obecnym sezonie Robert Lewandowski zdobył już 12 bramek i zanotował dwie asysty w 11 występach dla FC Barcelony we wszystkich rozgrywkach. Dziesięć z tych bramek zdobył w lidze hiszpańskiej, w której przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Kolejny mecz FC Barcelona rozegra w niedzielę 20 października u siebie z Sevillą o godz. 21:00. Wtedy też polski napastnik będzie miał okazje na kolejne bramki, a szansę na debiut w bramce katalońskiego klubu może otrzymać Wojciech Szczęsny