Dzięki nowemu podejściu Polka Frech denerwuje Garcię w Australian Open

MELBOURNE – Magdalenie Frech nie zawsze było łatwo uśmiechać się na korcie tenisowym. 26-latka z Polski przez większą część swojej kariery walczyła zawzięcie, aby utrzymać się w pierwszej setce turnieju Hologic WTA Tour. W 2021 roku ostatecznie przełamała Top 100, ale w zeszłym sezonie po raz pierwszy w swojej karierze zakończyła rok w Top 100

Po tym, jak w listopadzie osiągnęła swój szczyt w karierze, zajmując 63. miejsce, Frech rozpoczęła przygotowania do sezonu gotowa, aby zobowiązać się do czegoś. „Po okresie przygotowawczym, kiedy tak ciężko pracowałem, powiedziałem sobie, że chcę po prostu dobrze się bawić na korcie” – powiedział Frech. „Nie chcę wywierać na mnie presji i nie chcę bać się na korcie. Chciałem po prostu zagrać, co do mnie należy”. Trzy tygodnie po rozpoczęciu nowego sezonu Frech dotrzymał słowa. W Hobart odniosła pewne zwycięstwo w trzech setach nad Sarą Sorribes Tormo. Swoją nową, uśmiechniętą postawą przyjęła podczas Australian Open i odniosła kolejne zwycięstwa, dzięki czemu po raz drugi w swojej dziewięcioletniej karierze przeszła do trzeciej rundy turnieju wielkoszlemowego. W środę Frech pokonała rozstawioną z 16. pozycji Caroline Garcię 6:4, 7:6(2) w drugiej rundzie i po raz pierwszy w karierze zwyciężyła w Top 20. Rundę wcześniej w trzech setach pokonała Australijkę Darię Saville 6:7(5), 6:3, 7:5 po 3 godzinach i 13 minutach i był to najdłuższy jak dotąd mecz kobiet na turnieju .

Oczywiście nastawieniem może dojść tylko do tego momentu. Frech uważa, że ​​dzięki pracy, którą włożyła poza sezonem, stała się bardziej agresywną zawodniczką. Długoletni obserwatorzy jej gry z pewnością zwrócą uwagę na zmianę taktyki w Melbourne. Frech, od dawna znana z tego, że biegnie jako podstawowa, przypisuje swoje postępy w tym tygodniu bardziej agresywnemu oddawaniu strzałów. „Po okresie przygotowawczym, kiedy zaczynałem sezon w Auckland, próbowałem to zrobić w pierwszym meczu” – powiedział Frech. „I zadziałało po 6-miłości w pierwszym secie, który przegrałem. Zadziałało w drugim i trzecim secie. „Powiedziałem: «To wszystko, to jest klucz». Mogę wygrywać z innymi graczami, z takimi czołowymi zawodnikami. Nie chcę być po prostu obrońcą i lubić bronić każdego punktu