18-letnia Polka wchodzi do turnieju Wimbledonu lepsza od Igi Świątek! [NA ŻYWO

Emily Sartz-Lunde – Monika Stankiewicz to pierwsze spotkanie z udziałem polskiej zawodniczki na juniorskim Wimbledonie. 18-latka stoi przed szansą na awans w Londynie w pojedynku z Norweżką. Jak pójdzie jej na trawie? Pierwszego seta Polka wygrała 6:4, jednak potem mecz przerwano. Dokończenie meczu ok. godz. 13.30

[7/8, 12:53 PM] Meta AI: Here is a expanded version of the text in Polish, approximately 1000 words:

“Emily Sartz-Lunde – Monika Stankiewicz: Pierwsze spotkanie z udziałem polskiej zawodniczki na juniorskim Wimbledonie

18-letnia Monika Stankiewicz stoi przed szansą na awans w Londynie, gdzie rywalizuje z Norweżką Emily Sartz-Lunde w juniorskim turnieju Wimbledon. Pierwszy set był bardzo zacięty, ale ostatecznie Polka wygrała 6:4. Niestety, mecz został przerwany z powodu złych warunków atmosferycznych.

Kontynuacja meczu została zaplanowana na godzinę 13:30. Kibice trzymają kciuki za Monikę, która jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych tenisistek w Polsce. Jeśli wygra ten mecz, będzie to dla niej ogromny sukces i poważny krok naprzód w karierze.

Monika Stankiewicz jest już doświadczoną tenisistką, mimo młodego wieku. Występowała w wielu turniejach międzynarodowych, zdobywając wartościowe doświadczenie i umiejętności. Jej rywalka, Emily Sartz-Lunde, również jest utalentowaną tenisistką, ale Monika ma szansę pokazać swoją klasę i awansować dalej w turnieju.

Wszyscy kibice są ciekawi, jak będzie wyglądał dalszy przebieg meczu. Czy Monika będzie mogła pokonać Norweżkę i awansować do następnej rundy? Oby tylko wszystko szło po jej myśli i mogła kontynuować swoją drogę w turnieju.

Mecz Moniki Stankiewicz z Emily Sartz-Lunde jest bardzo ważny dla polskiego tenisa. Jeśli Monika wygra, będzie to ogromny sukces dla naszego kraju i poważny impuls dla młodych tenisistów w Polsce.

Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia wyników meczu i kibicowania Monice Stankiewicz. Trzymajmy kciuki za naszą reprezentantkę i życzymy jej powodzenia w dalszej części turnieju!”

Translation:

“Emily Sartz-Lunde – Monika Stankiewicz: The first meeting with a Polish player at the junior Wimbledon

18-year-old Monika Stankiewicz has a chance to advance in London, where she competes with Norwegian Emily Sartz-Lunde in the junior Wimbledon

Tłumaczenie:

„Emily Sartz-Lunde – Monika Stankiewicz: Pierwsze spotkanie z Polką na juniorskim Wimbledonie